Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Na Šumavě je celá řada krásných míst, ffnám osobně se asi nejvíce líbí centrální Šumava – tedy okolí Vydry, Modrava, Kvilda atd. Jsou zde neopakovatelně krásná místa a celá řada možností na výlety či jen tak courání po okolí. Každý si tady jistě najde své, nekonečné možnosti jízdy na kolech, ať po relativně snadných trasách nebo po kopcích.
 
Níže uvádíme jen některá místa na stání, řadu z nich jsme již popsali samostatně ( zejména ty u lyžařských areálů ). Průběžně budeme doplňovat další.
Špičák-Šumava:
Stojí se v sedle. Ze Železné Rudy směr Špičák ( H.Stráž, Nýrsko ), po výjezdu do sedla odbočit vlevo na parkoviště. Je to velké parkoviště, poplatek 100Kč / den, permice podle místa areálu.
Další parkování je možné na "Terasách". Je to parkoviště skoro nad nádražím, také pro autobusy. Je na levé straně, proti lanovce na Hofmanky, ve stoupání za průjezdem pod žel. mostem, asi tak 500 m. Lze zde stát také bez problémů, poplatek 100,-Kč/den.
Pozor - mezi Ž.Rudou a Špičákem je most s výškou jen 3,1 metru. V opačném případě je možné jet od Plzně přes Nýrsko obvyklou trasou.
Zejména v sedle je ideální východisko značených turistických cest i pro letní turistiku, kola apod.
 
Malé Javorské jezero ( Kleine Arbersee ):
Stání na začátku cesty na Malé Javorské jezero ( Kleine Arbersee ). Odbočíme v Lohberghütte směrem na jezero. Cesta za Somerdau je poměrně úzká. Místo je v lese u řeky. Začíná zde turistická trasa k jezeru ( dále už se autem nesmí ) a dá se zde dojít také na hlavní hřeben a Javor ( Gr. Arber ). Vede tudy také cyklistická stezka. Řada dalších možností.
GPS: E 13°07´11´´ / N 49°09´10´´
 
Hochficht:
- parkoviště v areálu přímo u lanovky na vrchol Hochfichtu
- možnost lyžování v hezkém areálu, cca 15 km sjezdovek
- stojí se cca 20-100 metrů od lanovky
- zdarma
- o víkendech tady bývá dost plno.
- příjezd: po normální silnici Schwarzenberk, Breitenberk, Klaffer, Pfaffetschlag - značeno dále      Hochficht centrum, nahoru údolím až na parkoviště.
- stát je možné pod sedačkou, kousek vpravo ( při pohledu na sedačku z parkoviště ) s tím, že tady          může být problém s dřívějším odjezdem v neděli. V tom případě doporučujeme stát vzadu, podél a    nad silnicí. Na začátku stojí autobusy a tak je volno k výjezdu vždy bez problémů.
   Nestůjte u pokladen a nebo někde poblíž. Místním se to prý nelíbí. 
- zajímavá stání na sluníčku jsou nad Schwarzenbergem, terasovitá parkoviště, také pod sedačkou a        modrou sjezdovkou. Tam jsme to ale nezkoušeli.
 
Stožec:
Stání na parkovišti u informačních tabulí, krásné okolí a místo pro pěší výlety, cyklistiku apod. V zimě ideální na běžky. Nedaleko turistický hraniční přechod.
        Příjezd: Horní Vltavice - směr Strážný, odbočit v Hliništi na Stožec-České Žleby-Stožec. Parkovistě je po pravé straně, vlevo od restaurace za malým informačním střediskem.
Placené přes den / 100,-Kč za vozidlo
         Na konci poměrně úzké silnice, přívětivý personál, velmi krásné okolí a celá řada možností na aktivní odpočinek, cyklistiku, turistiku, běžky, Pošumavská železnice, Schwarzenberský kanál, krásná příroda apod.
 
Modrava - Rechle:
Hezké stání stranou ze silnice, v okolí lesů a na břehu řeky Otavy.V místě je začátek turistických a cyklistických tras.
         Příjezd: z Antýglu směrem na Modravu, parkoviště asi 1 km od Modravy na pravé straně. Odbočka je značena symbolem P.
         Stání je bez problémů, nedoporučujeme ale stát větší skupině aut přes noc, i když to místo umožňuje. Několikrát projela v noci policejní hlídka.
         Krásné místo a okolí, idylická řeka a večer klid.  
         Doporučujeme k návštěvě v okolí: Modrava, Otava, Rechle, začátek plavebního kanálu, Klostermannův dům na Modravě, několik slatí v okolí – pozor u nich je vždy zákaz stání přes noc.
         Cyklistika i pro rodiny s dětmi, turistika, běžkařské trasy apod.
 
Modrava - Centrální parkoviště:
Stání na vyhrazeném parkovišti uprostřed osady.
Po vjezdu do obce Modrava je značené centrální parkoviště ( vpravo na křižovatce při jízdě od Antýglu).
Platba v automatu 30,-Kč/ 2 hod. nebo 50,-Kč celý den – je třeba mít drobné.
Bez problémů, uprostřed vesnice, večer bývá klid, v okolí několik domů.  
WC je v informacích vedle otevřeno přes den.
Možné vidět a navštívit: Klostermannův dům na Modravě, několik slatí v okolí, informační kancelář, Modrava, Antýgl, Rokyta, Filipova Huť + viz výše.
Cyklistika, turistika, běžkařské trasy, lyže apod.
 
Kvilda – jezerní slať:
Zákaz stání přes noc, jinak bez problémů. Jinak pod kostelem je velmi dobrá pekárna – doporučujeme nákup. Stání je možné ( není ověřeno přes noc ) na parkovišti směrem k začátku cesty na Pramen Vltavy.
 
Rokyta:
Zákaz stání po 21. hodině, jinak bez problémů.
Začátek turistických tras, geologická expozice, expozice v Inf. středisku parku, Tříjezerní slať. Začátek turistických a cyklistických tras. V sezoně je dobré sem dorazit brzo ráno, pak bývá parkoviště plné.
 
Javor (Gr. Arber):
Krásně dosažitelný areál a parádní lyžování i při špatných povětrnostních podmínkách. V okolí několik bazénů a dost vyžití také pro děti.
Stání bez problémů pod vleky Thurnhof ( N 49°08´42´´ / E 13°08´25´´ ) - pozor v sezoně se nesmí stát za zákazem díky otáčení autobusů. Rodinná permice - 2 plus 2 děti do 16 let, standardní cena 72,-Euro, 3 hodiny 10,50 dítě, 3 hod. 13,-Euro dospělý.
Dá se stát také mezi těmito vleky a lanovkou na vyvýšeném parkovišti - je to ale na obě strany poměrně daleko k lanovkám a vlekům. Vše asi 1 km od sedla Brennes, velmi dobře značeno.
Kousek odsud je Velké Javorské jezero ( zde je také pohádkový les pro děti otevřený v letní sezoně ), několik možností na turistiku. V létě ale není nijak moc možností na vyžití přímo v okolí parkování.
 
Hoher Bogen:
Pěkné stání a lyžování v areálu, v létě celá řada možností, zábava pro celou rodinu, hezká bobová dráha atd.
Stání bez problémů vedle lanovek přímo v areálu ( N 49°14´38´´/ E 12°57´22´´ ) zdarma. Nejlepší je stání dole u stromů díky relativní rovině. Večer je zde opravdu klid. 
Ve středu a pátek noční lyžování ( permice 10,50 Euro - 2 hodiny ) na jednom z největších osvětlených areálů v okolí. V noci se jezdí na 3 km tratí, velmi dobře osvětleno. 
Permice na celý den 19,-Euro. Všechny ceny za dospělého lyžaře.
Většinou bývá málo lidí, krásné výhledy, moc rádi sem jezdíme. Jen sedačka je dost pomalá.
26.02.2008 10:08:38
jardaaiveta
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one