Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Vyzkoušená místa na volné stání v Dolomitech.
Všechny údaje platí pro obytné auto. Všechna uvedená parkoviště jsou využitelná v zimě, stejně tak v létě. Na všech jsme spali, vyzkoušeli je a je to opravdu bez problémů. 
 
Kronplatz ( Plan de Corones ) - volné parkování bez poplatku přímo pod lanovkou. Stejně tak funguje zejména v zimě. Lyžování zde je super. Dojedete sem z Brunecku ( Brunica ) a přímo to sem dovede.
 
St. Christina ( S.Christina ) - odbočit v kopci před nákupním střediskem vpravo. Projedete mezi domy až na parkoviště. Nový příjezd od roku 2010 je po cestě na sedlo Val Gardena, projedete prvním tunelem v St.Christina, pak na kruhovém objezdu (před dalším tunelem ) odbočit vlevo k lanovce - značeno Salong. Nedaleko je také kemp, nemáme jej vyzkoušený. Platí se zde parkovné v zimě 7,50 / noc a 7,50 / den - tedy celkem 15,-E - což je poměrně dost. V létě se neplatilo nic, nedoporučujeme ale v letních měsících. Lepší parkoviště je ještě kousek výše. Super lyžování, možnost nástupu na Sella Rondu.
 
Passo Pordoi - parkovišta zdarma. Ideální pro výstup na Piz Boy. Je hned v sedle, pod lanovkou. Pěkný výhled. V zimě opatrně-hodně vysoko.
 
Misurina - parkoviště přímo v sedle. Pozor, u jezera se stát nesmí a dokonce zde nesmí stát obytňáky ani přes den. Je to velké parkoviště směrem na Tre Cime. Jsou zde dvě možnosti. Toto parkoviště se platí, částku nevíme. Vedle je kemp - spíše tábořiště. Na tomto parkovišti-tábořišti je hodně plno a není zde výjimka třeba 100 obytňáků. Je to také jediné parkoviště takto „dole“ v této části.
 
Parkoviště pod Monte Cristallo - není to nic moc, ale bez problémů se zde dá přespat. Je to hned pod lanovkou. Zdarma. Pará¨sní výlet lanovkou do sedla, nástup na zajištěné cesty.
 
Parkoviště pod Tre Cime - je to velké parkoviště ( tedy spíše několik ) pod Tre Cime u chaty Rif. Auronzo. Je to dobré udělat tak, že sem vyjedete ráno, uděláte si túru okolo Tre Cime ( je to nenáročné a opravdu lahůdka ). Následně s přespáním. Je to hodně vysoko ( okolo 2 300 metrů, super panorama ), a tak večer a svítání je opravdu super zážitek. Za parkoviště se nic neplatí, platí se ale za průjezd horskou silnicí 30,-Eur/obytné auto. I proto je dobré tam být déle. V zimě nejezdit. N akonci velmi prudké stoupání!!!
 
Andalo ( oblast Paganella ) - stání je přímo v Andalu. Při cestě z dálničního sjezdu Mezzocorona dojedete do Andala, na hlavní křižovatce odbočit směr Fai della Paganella. Po pár metrech je značená odbočka vpravo na restauraci vedle lanovky. Stojí se zde hned vedle lanovky pod sítí. Na lanovku ( tak 5-10 metrů na sjezdovku ) sjedete po sjezdovce dolů. Tam si je možno také koupit lístky. Nepoužívat klíny a schůdky. V mapách je značeno jako Rindole.
 
Fai della Paganella ( oblast Paganella ) sjezd Mezzocorona, při cestě směr nahoru je parkoviště za zatáčkou vpravo hned pod lanovkou. Na lanovku tak 30-50 metrů. Stavět se na velké parkoviště. V mapách je značeno jako Santel. Nepoužívat klíny a schůdky.
 
Moena ( oblast 3 Valli-Moena-Bellamonte ) V Moeně odbočit směr Passo San Pellegrino,Beluno - silnice číslo 346. Po cca 3 km jízdy do kopce je parkoviště na levé straně. Parkování je přímo u lanovky Luisa ( oblast Ronchi ). První je značené pro os. auta. Obytňáky stojí na druhém ( značené pro autobusy ) a třetím parkovišti. Hned vedle je lanovka, krásná černá sjezdovka. Poznáte parkoviště také podle mostu s dojezdem sjezdovky. Tato oblast nás moc nezaujala. Nepoužívat klíny a schůdky.
 
Forno - stání a servis - stání přímo u hlavní silnice,možnost provedení servisu za 8,-Eur. My využíváme pro vypuštění nádrží, doplnění vody atd. Možnost i stání delší dobu. Najdete na silnici číslo 48 mezi Predazzo - Moena na pravé straně asi 4 km za Predazzem. Je to i značené, možnost připojení na elektro.
 
Arabba ( oblast Arabba-Marmolada ) - na kžižovatce v Arabbě ( směrů Passo Pordoi, Corvara, Cortina ) je značené parkoviště přímo pro obytná auta. Možnost servisu, nyní nově také připojení na elektro. Za poplatek. Ideální napojení na Sella Ronda, další lyžařské okruhy na Marmoladu. Na levé straně údolí těžší lyžování, krásné černé. Asi největší oblast s neskutečným množstvím sjezdovek, možností napojení do dalších údolí atd.
 
Plan de Gralba ( oblast Val Gardena ) - stání přímo na zadním parkovišti u lanovek. Orientace podle velké kabinky. Hned tady začíná několik lanovek, dobrý nástup na Sella Ronda. Ideální také pro děti, několik sněžných parků, parků na snowbordy atd. V létě zdarma, v zimě poplatek 6,-Euro. Omezená možnost servisu u lanovek.
20.02.2008 16:41:45
jardaaiveta
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one