Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Itálie - Dolomiti - část Fassa

Jedná se o jednu z nejlépe hodnocených oblastí Dolomit. Jsou zde krásné areály také na běžky, v létě na kola. Většinou se jedná o „menší“ areály s tím, že na Sella Rondu je napojení až v Canazei velkou kabinou. To je trochu nevýhoda této oblasti.
Kompletní servis je možný ve vesnici FORNO, nedaleko od Moeny – ten poměrně rádi využíváme. Stejně tak je možné se sem „stáhnout“ v případě problémů. Výhodou je to, že se zde pohybujete stále v jednom údolí, nemusíme přes sedla a tak by neměl být žádný problém i při silném sněžení.  
Některá místa byla popsána již v části Itálie - Dolomiti s tím, že tady jsou ucelené informace o celé jedná části Dolomit. Na většině míst zde je stání pouze tolerováno, oficiálně je zakázáno. Tedy je nutné se chovat tak, že nikdo nemůže říci, že kempujete – za to se považuje třeba již vysunutý schůdek, klíny pod kolem apod. Dejte na to pozor zejména u míst, kde to uvádíme. Vyhnete se tak hrozící pokutě.
 
Forno - stání a servis - stání přímo u hlavní silnice. My zde plánujeme dělat vždy jen servis. Provedení servisu ( 3,-Euro ) za 8,-Eur kompletní nocování s možností elektro – stav cca 2 roky zpět. My využíváme pro vypuštění nádrží, doplnění vody atd. Možnost stání i delší dobu. Najdete na silnici číslo 48 mezi Predazzo - Moena na pravé straně asi 4 km za Predazzem. Je to velmi dobře značené. Je zde i bar a další možnosti večerního posezení apod. Tím, že je to kousek od všech míst je dobré se tu vždy stavit a udělat si servis, napustit vodu a další.
 
Latemar-Oberegen – vhodný areál na 2-3 dny - edná se o „menší“ areál-tak cca 60 km sjezdovek. Jsou to vlastně propojené 2 areály. Místo na stání je u silnice 346 ( 48 ) - v každé mapě je to jinak. Najdete jej poměrně snadno, po pravé straně, mezi Predazzo-Pozza jsou vidět velké skokanské můstky. Ty v noci svítí ( většinou tak do půlnoci ), a tak není problém toto místo najít i za tmy. Zde je první parkoviště ( směr od Predazza ) vyhrazeno na stání obytných aut. Jedná se o oficiální stání pro obytná auta, značené značkou a uváděné ve většině průvodců pro obytná auta. Z tohoto místa se jede vždy ráno lanovkou do lyž. areálu. Při dostatku sněhu by se to mělo dát jet na lyžích až dolů – což my nikdy nezažili. Většina lidí to ale jede opět lanovkou.
 
Moena ( oblast 3 Valli-Moena-Bellamonte ) - prakticky menší areál- tak 20 km sjezdovek, krásná černá. Dá se ještě výše-při větším množství sněhu moc nedoporučujeme. V Moeně ( prakticky v centru ) odbočit směr Passo San Pellegrino, Beluno - silnice číslo 346. Po cca 3 km jízdy do kopce je parkoviště na levé straně. Parkování je přímo u lanovky Luisa ( oblast Ronchi ). Lyžařská oblast se jmenuje Ronchi-Bellamonte. První je značené pro os. auta. Obytňáky stojí na druhém ( značené pro autobusy ) a třetím parkovišti. Hned vedle je lanovka, krásná černá sjezdovka. Poznáte parkoviště také podle mostu s dojezdem sjezdovky. Nepoužívat klíny a schůdky.
www.fassa.com/cms-01.00/articolo.asp?IDcms=824&s=1&l=IT
 
Pozza di Fassa - menší areál, dneska prakticky propojeny dva samostatné areály Alba a Bufaure, krásná příroda a výhledy, hodně volných terénů. Místo na stání najdete tak, že ve vsi odbočíte ( stále stejná silnice údolím ) u vody přes most, je zde značený kemp a lanovka Bufaure. Pojedete stále nahoru, minete lanovku Bufaure a pojedete stále do kopce, po levé straně je již vidět dojezd sjezdovky ( po pravé je obchod ). Dále asi tak 200 metrů a na pravé straně je relativně rovné parkoviště. Často jsou zde vidět ob. auta. Sjezdovka je přes silnici, tak do 10 metrů od aut. Nevýhoda tohoto stání je to, že je celý den ve stínu. Nesmíte používat klíny, schůdky a ani další věci.
 
Doporučená cesta do údolí:
Při malém množství sněhu a dobré sjízdnosti:Brenner-Bolzano Nord-odbočit směr Pozza di Fassa ( přes sedlo Carezza pass/Karenpass ) a sjede se přímo do údolí. Zejména začátek cesty je úchvatný kaňon, místy ale dost úzké a tak dávat pozor na větší auta a autobusy v protisměru. Z Pozzy je to podle doby příjezdu a místa pobytu.
Při větším množství sněhu: pokračovat do Ory/ Auer a nebo až k Trentu a vrátit ze zpět směrem na Cavalese. Tyto cesty jsou vždy velmi dobře udržovány a bez problémů.
Obecně ale nikdy nebývá problém se sjízdností silnic. Už také díky tomu, že tudy musí jezdit autobusy a další.
 
21.02.2008 09:37:47
jardaaiveta
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one