Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Rakousko možnosti stání v Zillertálském údolí

Zde je několik možností stání v Zillartalském údolí zejména pro vyznavače lyžování a zimních sportů.
Kaltenbach:
zde se stojí hned pod lanovkou v areálu Hochzillertal. Značení z hlavní silnice je na Bergbahn Hochzillertal. Stát by se mělo podle správce parkoviště na straně u Pizzerie ( vlevo po vjezdu na parkoviště ). My jsme byli velmi slušně vykázání z místa pro autobusy s tím, že tady bude o víkendu plno. Parkoviště je obrovské. Lyžování je ve velkém areálu Hochzillertal, který je propojený s dalším areálem Hochfugen. To nabízí v současné době cca 140 km sjezdovek. Přes den je lepší od 11 hod. ( pro velký počet lyžařů a delší fronty ) přesun do údolí k Hochfugenu, večer zpět.
 
Hochfugen:
stání je vlevo pod hotelem a restaurací Panorama. Parkoviště je malé, večer je zde opravdu klid a komorní prostředí. Při velkém množství sněhu může být problém na začátku cesty. Pro lyžování platí výše napsané. Tato část areálu je mnohem volnější, méně lyžařů a i zde jsou super sjezdovky. Není problém dostat se do dalšího údolí.
 
Fugen:
jedete z hlavní silnice směrem na Hochfugen až ke stanici lanovky. Parkoviště jsou nad stanicí lanovky. Zde se stojí na parkovišti vlevo, nad parkovištěm pro autobusy. Je to terasovité parkoviště. Na stání pro autobusy se nesmí stát. Areál je menší s cca 22 km sjezdovek. Popis říká, že je areál vhodný pro rodiny. Bývá zde málo lidí ( i podle místních ) a sjezdovky jsou nahoře hodně široké. Proto si tam každý najde svoji „stopu“. Z našeho pohledu jsou tady lehčí sjezdovky ( nahoře ) a krásné sjezdovky do údolí ( ta má cca 7 km ) střední obtížnosti. My jsme areál využili jen při cestě domů, na dopoledne.
 
Lanersbach:
-při poslední cestě nám Vláďa doporučil pohodové místo na stání v Lanersbachu.
-stojí se cca 100 metrů od lanovky do areálu Penkenu a Zillertal 3000.
-v místě je možnost bruslení-2,-E vstup a 2,-E půjčení, curlingu, běžecké stopy, sáňkařská dráha ( při našem pobytu bylo málo sněhu a tak to nebylo nic moc ).
-na rohu u hlavní silnice je pekárna.
-bankomat na náměstí u kostela. Pozor, na lanovce neakceptují karty VISA a MASTERCARD.
-bylo tady relativně prázdno.
-příjezd: po silnici směrem na Tux, přijedete do Lanersbachu, po pravé straně je lanovka, asi tak 30 metrů za ní-před cedulí parkoviště P2 odbočit vlevo mezi domy ( vlevo vidíte uvedenou pekárnu ). Vjezd je velmi malý, není třeba se toho ale bát. Před vámi je parkoviště. V každém případě je třeba si hodně najet už na silnici. Za nás tady byl i autobus.
-doporučujeme stát až dole v rohu u vody-je zde nejdéle slunko a tak se auto vyhřeje. Také mají možnost něco dohnat soláry, je tu rovina atd.
-GPS: E 11.72803, N 47.15306 
 
Zell am Ziller:
Toto parkoviště je již zakázané!!!
-parkoviště v areálu Zillertal Areny, možnost lyžování v propojených údolích o rozloze více jak 200 km sjezdovek.
-stojí se cca 100 metrů od lanovky.
-zdarma.
-možnost vody u restaurací na parkovišti autobusů.
-stály zde také karavany – bez problémů.
-v sezoně tady může být poměrně dost plno.
-příjezd: po silnici směrem na Mayrhofen, před Zell am Ziller odbočit podle značek Zillertal Arena vpravo, hned na další silnici vlevo, podjede se silnice po které jsme přijížděli, rovně přes most, za mostem odbočit vlevo, proti lanovka, pokračovat asi tak 100 metrů na parkoviště vpravo. Celou dobu je to velmi dobře značeno, areál je vidět, v noci svítí reklama. Doporučujeme stání u louky vpravo, kolmo k ní. Tedy v místech, kde louka a její sklon klesá tak, že je možné najet dost daleko a stát kolmo tak, že zaberete jen jedno stání.
-stáli jsme zde několikrát a nikdy nebyl nejmenší problém. V areálu je krásně lyžování, spojující několik „dílčích“ areálů do jednoho velkého.
-GPS: E 11.89986,N 47.23955
18.02.2008 18:48:47
jardaaiveta
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one