Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Německo - Bavorský les 2008

Německo - Bavorský les 2008 - obrázek

Německo - Bavorský les 2008 - obrázek

V pátek, o dost později než obvykle, vyrážíme na Šumavu. Tentokrát bez Klárky, která má soustředění. Velmi rychle ale přejedeme na německou stranu hranic, profrčíme Furt i. Wald – chceme totiž stihnout alespoň část nočního lyžováníí na Javoru.
 
Fotografie naleznete zde:

http://www.cesty-karavanem.wgz.cz/vikendove-cesty/bavorsky-les-2008.html

Po nějaké době, přesně v 18,30 konečně zastavíme pod lanovkou. Jsme plni očekávání, je poměrně teplo, a tak nikdo neví, co to udělalo se sněhem. Ale vypadá to velmi dobře, jak je vidět, místní odvedli opět slušnou práci – ostatně jako vždy, prostě je to živí. Lidí na sedačce je velmi málo, není problém se okamžitě rozhodnout, rychle obléct a jdeme na to. Kupujeme permici jen na hodinu ( dospělý 6,-Euro, dítě 4,-Euro ). Tím, že je tu minimum lidí, si to užijeme i tak dost a dost. Sníh je sice těžký, i tak nás ale překvapuje jeho slušná kvalita.
 
Po osmé dáme jídlo, Jarda jde udělat pár nočních fotek a přejíždíme pod vleky Thurnhof ( stání po celou dobu tady: http://cesty-karavanem.wgz.cz/zahranici/nemecko-javor.html )
Když přejedeme, omrkneme nové auto Martina, chvíli posedíme, poklábosíme a jdeme za slabého deště spát. Bohužel prší skoro celou noc, i když ne moc, jsme ale přesto napnuti, co to udělá se sněhem.
 
Ráno v sobotu se nám moc vstávat nechce. Víme ale, že za těchto podmínek bude slušný sníh jen chvíli ráno a to nás donutí vstát relativně brzo a vyrazit na kopec. Sníh je překvapivě ještě dobrý, lidé skoro žádní, tedy i fronty nejsou. To se ale v průběhu dopoledne změní, okolo jedenácté jsou již sjezdovky slušně rozorané, lidí také citelně přibylo – i tak jsou ale fronty tak 2 minuty. Koupili jsme si permice jen na 3 hodiny ( dospělý 14,50, junior 12,-Euro ). Po obědě vyrážíme do nám důvěrně známého bazénu v Lammu ( parkování je nejlépe – E 13°02´53´´ / N 49°11´39´´ ). Vstupné stojí 14,50 ( na neomezenou dobu ) tzv. Maxi karta a na ni je možný vstup pro 2 dospělé a max. 3 děti. V ceně také Bio sauna na 60 st. C a normální sauna na 90 st.C a řada dalších věcí. Vždy si tady docela zařádíme, pro děti je tady také tobogán. Pravda, atrakcí není nijak moc, ale příjemné na odpočinek a relax. Jediná nevýhoda je to, že o víkendu tady mají otevřeno jen do 19 hod. Přes týden pak do 21 hodin.  
 
V neděli lyžování už neplánujeme. Má být sice krásně, ale také velmi teplo i na Javoru. Tedy sníh bude asi dost mizerný. Proto se rozhodneme jet, stát a nocovat k začátku cesty na Malé Javorské jezero ( Kleine Arbersee ). Odbočíme v Lohberghütte směrem na jezero. Cesta se za Somerdau velmi zúží, i tak se to ale dá bez problému projet – je již skoro tma, víme ale kam jedeme. Místo ( E 13°07´11´´ / N 49°09´10´´ ) je parádní, v lese, za zády hučí říčka. Začíná zde turistická trasa k jezeru ( dále už se autem nesmí ) a dá se zde dojít také na hlavní hřeben a Javor ( Gr. Arber ). Stejně tak tudy podél řeky vede cyklistická stezka. Je sice docela teplo, místo kol máme ale naloženy stále ještě lyže – tak až příště.
 
Dáme, večeři, karty, lahvinku….a za hučení potoka za zády spokojeně usínáme. Teplota prudce klesá a je jasné, že předpověď nelhala – začíná mrznout.
 
Noc byla neuvěřitelně klidná, svítil krásně měsíc, totální klid a jen hučení říčky za autem, občas zašumění větví stromů při lehkém větru – prostě idylické místo a už večer si slibujeme, že sem musíme na jaře či v létě ještě jednou.
 
Ráno nás budí zpívající ptáci a i když mrzne, vypadá to, že jaro je tady. Po snídani vyrážíme na Malé Javorské jezero – cesta nahoru cca 3 km. Se stoupající výškou citelně přibývá sněhu a nahoře je to po ránu poměrně slušně ledové. Nakonec za chvíli dojdeme k jezeru, začíná být krásně teplo a sluníčko doslova pere i tady. Obejdeme jezero – asi největší atrakcí jsou tady volně žijící bobři, studujeme relativně čerstvě poražený strom od nich. Je to zvláštní pocit, bohužel jsme ale na ně neměli štěstí, i když jsme tady byli mezi prvními. Okolo celého jezera jsou krásné výhledy na Malý a Velký Javor. Je to zvláštní kombinace jarního počasí a na některých místech poměrně velkého množství sněhu.   
 
Okolo 11. hodiny jdeme dolů, proti nám jde poměrně dost lidí nahoru . Je jasné, že dneska chce každý využít krásného počasí. Parkoviště je také skoro plné. Pro nás už ale další krásný víkend končí. Převlékneme se, vyrážíme k domovu….A za týden do Itálie na lyže.
 
Další odkazy na různé další zajímavosti – v okolí je toho poměrně hodně k vidění:
24.02.2008 22:14:02
jardaaiveta
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one