Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Německo - Sinsheim a vánoční trhy 09

Německo - Sinsheim a vánoční trhy 09 - obrázek

Německo - Sinsheim a vánoční trhy 09 - obrázek

V pátek odpoledne vyrážíme směr Sinsheim. Naší m cílem je toto městečko se známým technickým museem.  Věříme, že sem stihneme dorazit relativně včas, plánujeme ještě  procházku městem, prohlídku trhu atd.

Fotografie najdete zde:

http://cesty-karavanem.wgz.cz/vikendove-cesty/sinsheim.html

Okolo sedmé večer přijíždíme do městečka, navigace nás neomylně vede okolo muzea na STPL. Naštěstí jsme si brzy všimli cedule, že je zde most s nízkou průjezdnou výškou, a ušetříme si tak couvání, případně problematické otáčení. Pokračujeme tedy dále a přes město se dostáváme bez problémů na STPL ( N 49°14´52´´/ E 8°53´12´´), který je už z dálky značený.  Dáme si rychlou večeři a pádíme na procházku do města. Je zde totální klid, stánky jsou sice připraveny, ale až nyní nám dochází, že oficiální zahájení adventu je až další den. Takže svařák nebude…Vrátíme se tedy zpátky, cestou si prohlédneme hezké městečko a po několika rundách karet a lahvince vína jdeme spát. Jsme tu jen dva obytňáky.

Už večer jsme si všimli, že na nedalekém výstavišti  je v jedné hale neobvyklý hluk,  naivně jsme si mysleli, že končí nějaká výstava a bourají stánky vystavovatelů. Okolo půlnoci pochopíme – koná se zde jakási obdoba technoparty a duc duc končí až nad ránem. Ještě něž skončí, jede kolem auto s několika mladíky v bujaré náladě a pokřikem vstávat se snaží vzbudit osazenstvo dvou obytňáčků. Když Jarda otevře okno, že si o tom vstávání podiskutujeme, dávají se na zbabělý odjezd.

V sobotu ráno pak přejedeme na parkoviště muzea. Zde je možnost parkování, bylo by jistě i bezproblémové stání. GPS parkoviště před muzeem je: N 49°14´16´´ / E 8°53´55´´. Za chvíli už si kupujeme kombitiket – tedy vstup včetně jednoho vstupu do kina IMAX. Veškeré info je na stránkách www.sinsheim.de a http://sinsheim.technik-museum.de/ Muzeum je opravdu super, je zde hodně atrakcí, možnost zabavení dětí a myslím, že tu jde bez problémů pobýt celý den. My končíme okolo páté večer, bylo to sice super, ale dost náročné.

Protože je poměrně pozdě, měníme plány a místo na trhy do Norimberka vyrážíme na trhy do Öhringenu. Jarda ví, že je to staré město, měl by tady být také STPL, tak to bude třeba dobrá volba, ráno případně popojedeme do Norimberku. To je ale daleko, dojeli bychom tam pozdě a také máme chuť vyzkoušet něco nepoznaného.

Po hodince jízdy už parkujeme na STPL v Öhringenu u bazénu ( N 49°11´51´´/ E 9°30´42´´), dáme večeři a vyrážíme do městečka na trhy. Už cestou jsme si všimli, že je to opravdu hezké staré městečko. Poznání je ale ještě lepší a musíme říci, že v nočním osvětlení  je to nádhera. Konstatujeme, že je to jeden z nejhezčích trhů, který jsme viděli. Taková rodinná atmosféra, jen staré a ručně dělané věci, super nálada, všichni se znají. Přitom tady není moc lidí. Couráme, ochutnáváme zimní dobroty, několik svařáků, navštívíme i hezkou výstavu modelů mašinek. Před půlnocí se konečně dostáváme do postele.

Fotografie jsou zde:

http://cesty-karavanem.wgz.cz/vikendove-cesty/vanocni-trhy-hringen.html

Ráno si trochu pospíme, rozhodujeme se, že do  Norimberku  už nepojedeme, a  jen se cestou stavíme v Amberku. Tady víme o STPL, jistě tady také bude trh a prohlédneme si hezké centrum. Víme, že na bazén nedojde, ale byli jsme tady již mockrát a ani nás to nemrzí.

Forogragrafie jsou zde:

http://cesty-karavanem.wgz.cz/vikendove-cesty/vanocni-trhy-amberk.html

Po poledni dojedeme na STPL, který je kousek od bazénů ( pozor, v Amberku jsou dva STPL ), GPS: N 49°26´28´´ / E 11°51´43´´, je zdarma, je zde také servis, voda za poplatek. A po jídle už vyrážíme do města. Prohlídka je fajn, jen trh je docela zklamáním. Jednak je maličký, pak také nabídka zboží je taková hodně průmyslová a snad jen dva stánky nabízejí tradiční lidové výtvory. Couráme tedy městem, uděláme pár fotek historických budov a odpoledne vyrážíme k domovu……
20.12.2009 19:51:09
jardaaiveta
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one