Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Rakousko - Kaltenbach

Rakousko - Kaltenbach - obrázek

Rakousko - Kaltenbach - obrázek

Velikonoce na sněhu i na blátě

Vzhledem k tomu, že letošní velikonoce připadly na velmi raný termín a díky značně posunutým rozmarům paní zimy jsme plánovali prožít velikonoční svátky na horských svazích Švýcarska při lyžovačce. Ale člověk míní a děti mění. Začínající závodní sezóna naší tančící Klárky nám udělala čáru přes rozpočet. Lyžování jsme se nechtěli vzdát (konečně nastaly pořádné podmínky), tak se udělala operativní změna na bližší areál, a to osvědčený a již mnohokrát vyzkoušený Zillertal.

Fotografie si můžete prohlédnout tady:

http://cesty-karavanem.wgz.cz/vikendove-cesty/rakousko-kaltenbach-2.html

Kvůli Klárky středečnímu večernímu tréninku vyjíždíme z Plzně až v 9 hodin večer. I proto jsme zvolili notoricky známý cíl, aby člověk v noci dojel najisto. Cesta ubíhala v pohodě a docela rychle až pod Mnichov. Najednou jako kdybychom vjeli do jiné časové dimenze, kolem nás hustá sněhová vánice, kolem dálnice sněhové závěje, na dálnici také docela vysoká vrstva sněhu. Všichni najednou jeli vzorně krokem, takže absolutně žádný problém. Takhle jsme se posouvali až ke Kufsteinu. V Rakousku už zase pohoda, takže jsme do Kaltenbachu dojeli jen o hodinku déle, než jsme původně mysleli. Na zadním parkovišti jsme viděli několik obytných aut, ale zkusili jsme to ještě blíž k lanovce. A kuráž se vyplatila. V pohodě jsme zaparkovali u stěny halové garáže, kde už také stály dva německé obytňáky. Noc už byla hodně pokročilá, tak honem na kutě, abychom se na lyžovačku posilnili alespoň pár hodinkami spánku.

V Kaltenbachu se jezdí už od půl 8, takže tentokrát se nás první kabinka nedočkala. Ale neotáleli jsme dlouho. K ránu začalo sněžit a drobně sněžilo stále, nebe bylo šedivé, ale bez mlhy, takže viditelnost solidní. Když jsme vyjeli lanovkou nahoru, shodli jsme se, že tolik sněhu tady nebylo za celou zimu. Lidí bylo už od rána docela hodně, tak jsme hned zkušeně zamířili přes údolí do Hochfugenu, abychom se jich zbavili. A udělali jsme dobře. Díky trvalejšímu sněžení v poslední době si moc lidí na horskou příjezdovou cestu autem netrouflo, parkoviště byla poloprázdná, takže i sjezdovky byly téměř bez lidí. Po jedenácté hodině se mraky roztrhaly, objevila se modrá obloha a vykouklo na nás i sluníčko. Jenom teplo trochu chybělo. Ale pár stupňů pod nulou se dalo bez problémů vydržet, protože jsme byli stále v pohybu, nestáli jsme žádné fronty a občas se zahřáli u kávy a čaje. Měli jsme čerstvou informaci, že na Hintertuxu bylo den předtím -21 stupňů a už jen z toho nám bylo tady teplo. Parádní lyžovačku trochu kazily hromady čerstvého sněhu, který zatím nebyla šance upravit a z kterého se už odpoledne udělaly na sjezdovkách pěkné muldy. A také fakt, že jsme si nechali doma nabrousit lyže a servis se nějak nepovedl. Lyže si dělaly, co chtěly. I tak jsme si Zelený čtvrtek krásně užili a moc se těšili na druhý den a sjezdovky s utaženým čerstvým sněhem.

V pátek ráno jsme nezaháleli a hurá na sjezdovky. Bylo pod mrakem, ale příjemně. Teda dole. Nahoře pekelně foukalo. Vítr nám zhatil plány na oblíbený přejezd do Hochfugenu, spojovací lanovka přes údolí nejezdila. Tak jsme začali brousit svahy nad Kaltenbachem. Na postranních sjezdovkách moc lidí nebylo, díky větru byly sjezdovky vyfoukané a stále krásně rovné. Výborně jsme si zalyžovali, Ondra se vyblbnul na U-rampě ve snowparkua a otestoval své nové prkno, Klárka zase pocvičila prkno, prostě nádherné velikonoční lyžování.

Vzhledem k tomu, že jsme nejpozději v sobotu večer museli dovézt Klárku domů a měli jsme informaci, že na Penkenu (kam jsme chtěli ještě na dopoledne přejet) je většina lanovek kvůli větru zavřená, jsme nakonec směrem domů vyrazili už večer a o půlnoci auto doma zaparkovali, abychom druhý den vyrazili na velikonoční sraz karavanistů k Lázním Bohdaneč.

Vlastně kvůli Klárce, ale bez Klárky, jsme strávili zbytek velikonočního víkendu mezi přáteli – karavanisty při povídání, zábavě, procházkách probouzející se jarní přírodou a blátem a samozřejmě nezbytných velikonočních zvycích. K tomu ale již více najdete na www.caravan24.cz .

Velikonoce – svátky jara - jsou za námi, ale jak to vypadá, paní zima se ještě nevzdává, takže lyže jistě ještě ke slovu přijdou.

Informace o lyžařském areálu jsou zde:

http://www.ski-optimal.at/

24.03.2008 17:47:07
jardaaiveta
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one