Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Prezentujeme zde jen několik málo cest, hlavně z těch význěmnějších po naší krásné zemi.
Loketsko a Krušnohoří  - obrázek

Loketsko a Krušnohoří - obrázek

Konečně léto! Konečně teplo a sluníčko celý víkend! Prní červnový víkend jsme zamířili do končin, kde jsou doma naši přátelé Potužáci. Předpověď počasí byla velmi nadějná, Petrův program takié a tak jsme se moc těšili. Sice bez dětí (Klárku čekaly poslední závody v Brně a Ondra dal přednost práci na Vítince a přítelkyni), ale i tak.
Šumava - v listopadu jako na jaře - obrázek

Šumava - v listopadu jako na jaře - obrázek

Předposlední listopadový víkend to díky teplému počasí na lyžování moc nebylo, děti nám daly košem, a tak i když předpověď nebyla úplně optimistická, domluvili jsme se s kamarády Havránkovými, že jsme se už dlouho neviděli a že se tedy trochu pocouráme po naší krásné Šumavě.
Českolipsko a okolí - obrázek

Českolipsko a okolí - obrázek

O prvním zářijovém víkendu jsme se vydali na pro nás zatím moc neprozkoumané Českolipsko. Na malém prostoru je zde řada krásných a zajímavých věcí. V pátek jsme se cestou zastavili na zbytcích malého skalního hradu v Jestřebí a poté dojeli do Sloupu v Čechách.

Fotografie z tohoto víkendu naleznete zde: http://cesty-karavanem.wgz.cz/novinky/fotky-ceskolipsko.html

Český ráj - Velikonoce - obrázek

Český ráj - Velikonoce - obrázek

Velikonoční prázdniny dětí jsme letos využili k putování po Českém ráji a procházkám po menších skalních městech v této oblasti. Náš taťka je zde spolehlivým průvodcem, neboť v místním kraji vyrůstal a trávil dětství, takže je znalec na slovo vzatý. Pracovní povinnosti nás ve středu pustily až téměř ve večerních hodinách, ale protože víme, kam jedeme, tak nás to příliš netrápilo. Naši brněnští parťáci - Kristián, " babička " a Anička - měli cestu podrobně popsanou, takže už nás na parkoviště na Besedici očekávali, když jsme poněkud později dorazili na místo. Je to náš první výjezd s novým bydlíkem a cestu jsme si opravdu užívali. Nic nevrže, nebouchá, v bydlíku absolutní klídek a automat jede jak z partesu. Ještě, že tam taťka má omezovač. Ráno vyrážíme hurá do skal. Přes Kalich a Chléviště se dostáváme na vyhlídky Sokolích skal. I když je krásně, ve skalách rádi oblečeme mikiny. Je to tu moc pěkné, takové divoké. Většina skal je pokryta zeleným mechem, průchody jsou úzké, okolí skal divoce zarostlé. Sem moc turistů nepřijde. Na Sokolu objevujeme na jedné skále památný reliéf Dr. M. Tyrše - zakladatele Sokola. Z nejvyšší vyhlídky je úžasný rozhled, před sebou máme jako na dlani další skalní oblast - Suché skály.
Šumava - obrázek

Šumava - obrázek

Předposlední předprázdninový víkend jsme plánovali konečně vodu, Vltava měla být naše (ha,ha,ha), ale letní počasí je ještě nestálé a nemoci nás také neobešly obloukem. Takže operativní změna znamenala výjezd na Šumavu, do míst Boubínského pralesa. Když jsme tu byli loni, byl prales zavřený kvůli kalamitě.

Fotografie z tohoto víkendu naleznete zde:

http://cesty-karavanem.wgz.cz/vikendove-cesty/sumava-boubin-stozec.html

Český Ráj - obrázek

Český Ráj - obrázek

O tomto víkendu bylo rozhodnuto již pár dní předem – vyrazíme do Českého Ráje. Předem bylo již také jasné, že pojedeme jen mužská část posádky díky tomu, že holky mají závody. Protože několik přátel hledalo místo, kam vyrazit na víkend, nakonec padla dohoda, že vyrazíme společně. Jarda určil místo setkání a odjel spokojeně na služební cestu. Celkem měly vyrazit 3 posádky do oblasti Příhraz, místo a vše další bylo známé.
Fotografie (z této akce, ne naše díky zapomenutému foťáku, naleznete zde):
Běšiny 2008 - obrázek

Běšiny 2008 - obrázek

O víkendu 11.-13.4. jsem se sešli na, dá se říci, již tradičním jarním setkání přátel. Tento rok bylo pojato opět jako vítání jara, zahájení sezony v krushu přátel a „ chlubení se“ uplynulými cestami. I proto se jako vždy sešlo docela dost lidí, hodně se povídalo, prohlížely se fotky a pouštěl film. Opět jsme se sešli v kempu Běšiny, který byl před lety zrekonstuován a lze říci, že velmi povedeně. Jsou zde mimo míst na stany a karavany také chatky, venkovní bazén, sauna, restaurace, minigolf, kurty na tenis a krásné sociální zařízení včetně kuchyně a spol. místnosti. Je zde také krásné vyžití v okolí, možnost cyklovýletů a celá řada dalších aktivit, jako je třeba jízda na koni.

Tady je  několik fotografií:

http://cesty-karavanem.wgz.cz/vikendove-cesty/foto-besiny.html

Kokořínsko - obrázek

Kokořínsko - obrázek

Víkend na Kokořínsku

Protože se letošní jaro těžce dostává po zimě ke slovu, lyžovat už v nejbližších horách nejde a na kola to také ještě není, přemýšleli jsme nad lokalitou vhodnou pro pěší turistiku a kde by nám moc nevadily rozmary aprílového počasí. Volba padla na Kokořínsko a okolí. Část této oblasti už jsme si prošli loni na podzim, ale bez mamky, tak jsme se sem vydali opět. A nelitovali jsme.

Fotografie naleznete zde:

http://cesty-karavanem.wgz.cz/vikendove-cesty/foto-kokorinsko.html

Náchodsko a Broumovsko 2007 - obrázek

Náchodsko a Broumovsko 2007 - obrázek

Již tradičně využíváme pád dní volna o Velikonocích k tomu, abychom projeli více vzdálená místa. Pro tento rok padla již dávno volba na oblast Náchodska, místní opevnění a také nedaleká skalní města.

Fotografie naleznete zde:

http://www.karavan.cz/fotogalerie/v/velikonoce_2007/

Běšiny 2007 - obrázek

Běšiny 2007 - obrázek

O víkendu 30.3.-1.4. jsme se sešli ve 12 posádkách v kempu Běšiny. Kemp je před několika lety přestavěn a je třeba říci, že nás překvapila pohodová atmosféra, krásné prostředí a zázemí. Až na pár detailů je vše super nové, krásně fungující a standard se vyrovná běžnému západnímu standardu, mnohdy ho i překonává.  

Fotografie naleznete zde:

http://www.karavan.cz/fotogalerie/v/besiny_2007/ 

1
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one