Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Běšiny 2007

Běšiny 2007 - obrázek

Běšiny 2007 - obrázek

O víkendu 30.3.-1.4. jsme se sešli ve 12 posádkách v kempu Běšiny. Kemp je před několika lety přestavěn a je třeba říci, že nás překvapila pohodová atmosféra, krásné prostředí a zázemí. Až na pár detailů je vše super nové, krásně fungující a standard se vyrovná běžnému západnímu standardu, mnohdy ho i překonává.  

Fotografie naleznete zde:

http://www.karavan.cz/fotogalerie/v/besiny_2007/ 

V areálu je restaurace ( s velmi dobrou kuchyní ), v létě koupaliště, krásné tenisové kurty, minigolf, sauna a řada dalších možností. Zázemí je také velmi dobré v budově WC, kde je navíc také velmi dobře vybavena kuchyňka, sprchy ( teplá voda za poplatek ), velmi pěkná společenská místnost - normálně určená jako jídelna. Zejména večer je v těchto měsících velmi příjemné moci posedět společně někde v teple.

Místnost jsme večer využili na malou oslavu narozenin, dali si všichni super guláš a poseděli v příjemné zábavě. Následně jsme večer spojili s povídáním o projetých krajích, prohlédli si fotky a poslouchali poutavé vyprávění o Kostarice a Panamě, pak prohlédli řadu fotek z Indonésie, potápění atd. Při tom čas krásně utíkal, a tak jsme dlouho po půlnoci šli do hajan.

Sobota byla ve znamení sportu. Jedna skupina se věnovala nohejbalu. Další část vyrazila na kola. V kopcích se peloton postupně trhal. I tak všichni dorazili do Velhartic. Po prohlédnutí hradu - je velmi krásný a krásně zrenovován - jsme dali dobré jídlo v restauraci na náměstíčku. Vaří tady opravdu velmi dobře, super obsluha a také ceny jsou velmi dobré. Následně to část vzdala a vyrazila zpět. Pravda, kopcovitý terén nebyl zrovna na první jízdu v roce zrovna ideální. Silnější jedinci pokračovali do údolí, podívat se na chatu Jana Wericha. Ten, jako vášnivý rybář, sem velmi rád jezdil a často zde trávil celé léto se svou ženou, dcerou a vnučkou. Zde mu také praskl vře d, upadl do bezvědomí a následně v nemocnici zemřel. Na tomto místě na nás dýchla historie. Je jasné, že být u chaty jednoho ze skutečných velikánů, byl zážitek. Asi větší než nějaká atraktivita chaty.

Dále jsme pokračovali podél říčky po naučné stezkce zpět do Velhartic. Zde se odpojili další a zamířili nejkratší cestou zpět do kempu. My pokračujeme jinou cestou na westernový ranč do Podolí. Bereme to trochu oklikou krásnou přírodou - pravda, opět do výrazných kopců. Na ranči v Podolí se podíváme na koně, odsud to máme již jen z kopce, a tak velmi rychle dorazíme do kempu. Byla to pohodová vyjížďka, zadečky ale po pvní jízdě v roce bolí...

Večer někteří povídají, jiní ještě hrají tenis a nohejbal. Následně jde část zkusit místní zábavu, zdrží se tam asi tak 10 minut. Zbytek využije opět tepla v jídelně, promítáme další fotky, vzpomínáme na společné cesty v minulém roce a plánujeme ty další.

Neděle je opět ve znamení sportu. Na kola nás jede již jen pár. Cesta přes zříceninu kostala Sv. Bartoloměje je opavdu síla a pro silné jedince. Všude hodně větví, hluboké rýhy od lesáků.....opravdu na hranici horských kol. Pravda, snad jen Ondra si to vychutnává do systosti. Po návratu nás čeká jen oběd, balení a cesta domů.

Víkend se povedl, sešla se super parta. Byl to první jarní výjezd, oslavili jsme polokulaté narozeniny jednoho z nás a bylo to tak po všech stránkách příjemné setkání starých dobrých přátel. A už se tešíme na další setkání opět s některými za pár dní o Velikonocích.
16.02.2008 18:16:50
jardaaiveta
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one