Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Českolipsko a okolí

Českolipsko a okolí - obrázek

Českolipsko a okolí - obrázek

O prvním zářijovém víkendu jsme se vydali na pro nás zatím moc neprozkoumané Českolipsko. Na malém prostoru je zde řada krásných a zajímavých věcí. V pátek jsme se cestou zastavili na zbytcích malého skalního hradu v Jestřebí a poté dojeli do Sloupu v Čechách.

Fotografie z tohoto víkendu naleznete zde: http://cesty-karavanem.wgz.cz/novinky/fotky-ceskolipsko.html

Parkoviště pod hradem bylo zavřené, ale domluvili jsme si za poplatek možnost přenocování. Na návštěvu se za námi přijeli podívat Bořek s Jaruškou z Liberce, takže večer proběhl za příjemného povídání pod markýzou (pršelo). Večer dorazili ještě naši víkendoví parťáci Baho, Gabča a Maruška.

Ráno se obloha zase zatáhla a trochu nás skropila. Ale než jsme vyrazili na prohlídku hradu, bylo už zase dobře. Pak jsme se ještě vydali na procházku k blízké Samuleově jeskyni a popojeli do Svojkova. Zde byla naším cílem impozantní skalní kaple. Před obědem v místní příjemné restauraci jsme se ještě vyšplhali na nedaleký skalní hrad Svojkov. Další zastávkou byla obec Zákupy s moc hezky vybaveným státním zámkem. V hradním příkopě mají navíc velkého chlupatého medvěda a před zámkem je krásně upravený park. Po pár kilometrech jsme dojeli do Zahrádek a zaparkovali pod stromy před vyhořelým zámkem. Procházka po Zahrádkách nás trochu rozladila. Je zde tolik prázdných a zdevastovaných roubených stavení, až je z toho člověku smutno. Náladu jsme si vylepšili labužnickým grilovacím večerem.

V neděli se na nás od rána smálo z modré oblohy sluníčko. Vyrazili jsme tedy na pěší túru Pekelským údolím. Peklo je území skalních stěn a potoční nivy v údolí Robečského potoka v délce 4 km pod bývalým mlýnem osady Karba a je to národní přírodní památka. Na konci Pekla u Skautské skály jsme se rozhodli přidat ještě 3 km a dojít do České Lípy na nádraží, že se svezeme zpět vláčkem. Na nádraží jsme si dali sraz s dalším "karavaňákem" - Karlem Prokopem, který bydlí nedaleko. Shledání bylo po delší době moc milé a slovo dalo slovo a Karel nás nasázel do svého autíčka, odvezl do výborné hospody na oběd a pak až k našim bydlíkům do Zahrádek. Karlovi ještě jednou vřelé díky ! Pak už zbývala jen cesta domů. Moc se nám zde líbilo a určitě jsme tu nebyli naposled.

07.09.2009 13:12:04
jardaaiveta
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one