Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Jižní Čechy - Kleť - 2006

Místem setkání bylo parkoviště pod lanovkou Kleť. Tam jsme se za tmy sešli ve 3 posádkách. Celé parkoviště bylo pod ledem, a tak byla legrace i v tomto směru. Ráno jsme popovídali se správcem parkoviště. Super příjemný pán a peče lahůdkové klobásy ve stánku na místě. Po snídani jsme vyrazili na horu Kleť.

Fotografie naleznete zde:

http://www.karavan.cz/fotogalerie/v/archiv_2006/jizni_cechy_2006/

Cestou jsme stopovali lesního skřítka Maláska, který trousil a schovával raná Mikulášská překvapení pro všechny. Dole mlha, nahoře krásná inverze, skutečně kouzelný výhled na celou Šumavu vykukující z mraků, počasí na tričko. Podíváme se ještě na věž, pak jdeme pěšky dolů. Malé děti to sjedou lanovkou, v mlze krásně vymrznou.
Po obědě vyrážíme přes Č.Krumlov směr Lipno. Tady Martin domluvil návštěvu elektrárny. Normálně se neprovádí, vstup je jen do návštěvnického centra. Díky domluvě máme možnost podívat se skutečně až dolů k oběžným kolům, kanálům atd. Pro všechny je to skutečný zážitek, jsme hluboko pod zemí. Průvodce je zkušený, je také vidět, že práce tady je jeho koníčkem. Potom nás čeká návštěva bazénu na Lipně, Je první den otevřený, a tak je voda hodně studená. Pokračujeme v dobré restauraci v budově bazénu, děti zkouší také obří šachy a cvičnou lezeckou stěnu v areálu. Před bazénem přespíme.
Ráno si prohlédneme areál Mariny, pak prozkoumáme připravenost lyžařského areálu. Potom vyrážíme směr Čertova stěna. Tento zvláštní útvar stojí za návštěvu a je to rozhodně zvláštní kus přírody. Vznikla včetně suťoviska díky ledovcům. Následně nás čeká Vyšší Brod a místní zdevastovaný klášter. Ten se již začíná opravovat. I tak je vidět, že dříve to muselo být skutečně honosné a krásné sídlo. Po obědě pokračujeme na Rožmberk. Prohlédneme si zavřený hrad, projdeme se po ulicích a uháníme do Českého Krumlova na vánoční trhy. Ty nás docela zklamaly.
A pak už jen hurá domů……
Víkend byl super, skvělé počasí, díky Martinovi za přípravu.
16.02.2008 18:14:24
jardaaiveta
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one