Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Loketsko a Krušnohoří

Loketsko a Krušnohoří  - obrázek

Loketsko a Krušnohoří - obrázek

Konečně léto! Konečně teplo a sluníčko celý víkend! Prní červnový víkend jsme zamířili do končin, kde jsou doma naši přátelé Potužáci. Předpověď počasí byla velmi nadějná, Petrův program takié a tak jsme se moc těšili. Sice bez dětí (Klárku čekaly poslední závody v Brně a Ondra dal přednost práci na Vítince a přítelkyni), ale i tak.
Do Lokte to od nás není daleko, takže než dorazili Kristián a spol. z Brna, stihli jsme ještě zajet s Petrem kolmo na Svatošské skály. Krásná cyklostezka podél Ohře nás dovedla až na Svatošky, dali jsme si něco k pití a hurá zpět. Cestou jsme se ještě zastavili u Petrových známých, kteří se specializují na historická kola a kočárky. A nejen to. Mají tam úplné poklady. Prostě hora inspirace pro naši samotu u lesa. Brňáci akorát dorazili, takže honem převléct do civilu a můžeme jit na večeři do Hradní restaurace. Po příjemné večerní procházce historickým Loktem nám opravdu chutnalo.

V sobotu se na nás sluníčko smálo od časného rána. Dali jsme si s Petrem krátkou procházku po vyhlídkách na protějším břehu Ohře, odkud jsou krásné pohledy na Loket. Po návratu už byli všichni připraveni, takže můžeme vyrazit za dobrodružstvím. Nejdříve jsme zamířili do blízkých Karlových Varů, a konkrétně do sklářského muzea továrny Moser. Obdivovali jsme nejen historii a výstavu sklářských výrobků, ale i práci sklářských mistrů přímo ve výrobě u pecí. Obdivuhodná práce, ale obrovská dřina. Potom jsme pokračovali do obce Přebuz, kde jsme naše auta zaparkovali u nedalekého rybníka. A zase do cyklistického, voźy jsme vyměnili za kola, posilnili se výborných obědem v místní restauraci a pokračovali dál. Přes rašeliniště původní osady Rolava, zbytky zajateckého a pracovního tábora v lesích z II.sv.války, romantické lesní jezírko, přes Jelení na pěší přechod do Německa. Opravdu krásná projížďka nádhernou krajinou Krušných hor. Navíc německé cyklostezky příjemně překvapí. Ale příjemný pocit z jízdy brzy vystřídalo téměř čiré zoufalství. To když jsme před sebou uviděli cestu na Auersberg, stoupající vzhůru. Tak trochu jsme si sáhli na dno svých sil, ale nakonec jsme zvítězili, vyjeli a na vrcholu si po výstupu na místní rozhlednu dali zasloužené kafčo. Pak nás čekal příjemný sjezd dolů a dalších 20 km zpět. Z kopce, po rovince, do kopce (podle Petra zaručeně posledního), přes kaluže i přehradu (Carlsfeld) zase k autům. Kristián s Ivčou, kteří si dali s Aničkou kratší variantu, už měli připravený gril, tak jsme se jali hodovat, relaxovat a odpočívat. Prostě pohoda.

Fotky najdete zde: http://www.cesty-karavanem.wgz.cz/vikendove-cesty/fotky-loketsko-a-krusnohori.html

I na neděli byl připravený bohatý program. Po snídani jsme se vydali na cestu, nejdříve směr Doubrava. Pro inspiraci jsme navštívili skanzen původního venkovského statku.

Fotky najdete zde: http://www.cesty-karavanem.wgz.cz/vikendove-cesty/fotky-doubrava.html

Pak padla volba na pobyt v přírodě, takže naším dalším cílem byla přírodní rezervace Kladská. Než jsme se vydali na procházku po dřevěných chodnících mezi rašelinými jezírky, posilnili jsme se divokou kačenou nebo borůvkovými knedlíky. Fakt ňamka. I procházka byla pěkná a zajímavá. Tak kam dál? Časově jsme na tom byli dobře, takže slovo dalo slovo a zamířili jsme do Mariánských Lázní na zpívající fontánu. Cestou k ní jsme si ještě stihli koupit lázeňské oplatky, ochutnat Rudolfův pramen, prohlédnout si kolonádu, pochutnat si na kávě a pak už jsme s úžasem sledovali hru vody a tónů Vídeňského valčíku.

Fotky najdete zde: http://www.cesty-karavanem.wgz.cz/vikendove-cesty/fotky-kladska-a-marianske-lazne.html

Povedený víkend se blížil k závěru. Už teď ale víme, že se sem i s dětmi brzy jistě vrátíme. Velké díky kamarádům za perfektní program a spoustu nové inspirace.

07.06.2010 22:04:57
jardaaiveta
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one