Baví nás cestování všeho druhu a užíváme si cesty...
www.caravan24.cz stránky přátel karavaningu a diskuse

www.machajda.webnode.cz rod. stránky podobně "postižených" karavanistů

www.expedice-apalucha.cz   stránky lidiček, kteří rádi cestují a podnikají zajímavé cesty

Šumava - v listopadu jako na jaře

Šumava - v listopadu jako na jaře - obrázek

Šumava - v listopadu jako na jaře - obrázek

Předposlední listopadový víkend to díky teplému počasí na lyžování moc nebylo, děti nám daly košem, a tak i když předpověď nebyla úplně optimistická, domluvili jsme se s kamarády Havránkovými, že jsme se už dlouho neviděli a že se tedy trochu pocouráme po naší krásné Šumavě.
Dali jsme si v pátek straz na známém parkovišti na Modravě, kde jsme stáli zcela sami. Večer svítil krásně měsíček, za obytkou zurčel potok a jinak všude boží klid. Prostě balzám na duši. Poklábosili jsme při partičce karet a lahvinky vína a do hajan šli trochu později. Ale ráno si přeci můžeme pospat, stejně bude kosa.

Ale člověk míní, příroda mění. Už od rána se na nás smálo slunko a teploměr se úctyhodně šplhal nahoru. S dobrou náladou jsme vyrazili na několikakilometrovou procházku. S ohledem na děti (Lucku s Martínkem) jsme zvolili ne dlouhý, ale moc pěkný okruh přes "Filipku". Musíme je pochválit, šlapaly statečně, i když je asi táhnul slíbený oběd. Bohužel na Filipově Huti bylo všude zavřeno. Procházka byla fakt parádní. V lese a ve stínu sice zpočátku trochu mrzly uši, ale kam se dostalo sluníčko, tam bylo krásně teplo. Na výborný oběd jsme se zastavili na moc pěkné Klostermanově chatě a pak už to bylo k autům opravdu jen kousek. Hupli jsme do aut a hurá směr Zadov a Churáňov. Poznáme zase další kout Šumavy, který ještě neznáme. Nejdříve jsme zastavili na velkém parkovišti u lyžařského areálu Kobyla na Zadově, které je ale trochu z kopce. Tak padlo rozhodnutí, že se mrknem až nahoru na Churáňov. Třeba tam také půjde stát. A udělali jsme dobře. Mezi běžkařským stadionem a horní stanicí sedačkové lanovky je krásné rovné parkoviště s úžasným výhledem do kraje. Tady je konec světa, za ceduli vsi Churáňov už se s autem nesmí. To také předpovídalo, že tu bude opět krásný klid. Před setměním jsme se prošli po nejbližším okolí, dali si v místním pohostinství výborné svářo a po večeři se opět sešli u karet. Užili jsme si spoustu legrace, střídavé štěstía ve hře přinášelo velmi zajímavé a zábavné emoce. Prostě pohodový večer. A venku pořád teplo. Výška 1150 m a v 22 hod. 5 st. C

Ráno jsme nevěřili vlastním očím. Úplně vymetená modrá obloha, slunko svítilo na plné pecky a teploměr už se v 9 hod. vyšplhal na 8 stupňů. V jarním oblečení jsme vyrazili s klukama od Havránků na pouť po místní naučné stezce. Bohužel to byla pouze spíše procházka lesem, naučné zastávky jsme žádné nepotkali. Pak jsme trochu ztratili i značky, takže jsme cestou necestou raději došli zpátky na žlutou turistickou, která nás bezpečně dovedla pod sjezdovku a lanovku, nad kterou jsme parkovali. Kluci, protože trochu spěchali, to vzali nahoru rovnou po sjezdovce, my jsme nakonec vystoupali podél lanovky. U aut na nás čekalo milé překvapení - setkání s Jirkou Melkou, Mirkem a jejich kamarádem, kteří sem náhodou zavítali při projížďce na čtyřkolkách. Prostě jak se říká, svět je malý. Pak už jen rozloučení s Janou a Martinem a dětmi a s kluky na mašinách a vyrážíme ještě na obchůzku kolem vrchu Churáňov. Zkombinujeme modrou, žlutou a červenou turistickou značku, zastavíme se u Mezilesní slatě a obloukem se zase vrátíme k autu. Dneska to prostě nemá chybu, jediné co nás mrzí, že už jsme z garáže vyndali kola. I když je konec listopadu, krásně a teplo je jak v květnu. Krásné inverzní počasí. To prostě nečekal nikdo. Víkend jsme si fakt krásně užili, odpočinuli si, potkali se s přáteli a udělali také něco pro své tělo.

Fotografie najdete zde: http://cesty-karavanem.wgz.cz/vikendove-cesty/fotky-sumava-podzim-09.html

22.11.2009 20:39:05
jardaaiveta
Děkujeme všem přátelům za návštěvu stránek a příjemně strávené společné cesty. Pokud budete chtít napsat něco pro další kamarády na tyto stránky, ozvěte se nám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one